Імпортні і Експортні поставки

Організація імпортних / експортних постачань «від дверей до дверей» – це пошук товару, іноземних постачальників, представлення інтересів Клієнта, послуга повного або часткового супроводу нами зовнішньоекономічних контрактів від підготовки контракту, товаросупровідних та дозвільних документів, логістики з будь-якої точки світу і митного оформлення до отримання клієнтом розмитненого товару у себе на складі.
Експортно-імпортні операції, як правило, пов’язані з використанням певних стандартних документів і форм, зокрема, рахунки-проформи, замовлення на постачання, комерційного рахунку (інвойсу), документарного акредитива, коносамента, сертифіката походження товару, акта (свідоцтва) про огляд товару, консульського рахунку, пакувального листа і страхового свідоцтва. Комерсанти, що займаються міжнародною торгівлею, повинні мати уявлення про правильне використання даних документів, а також про потенційні слабкі місця, які таїть в собі кожен із зазначених документів.

Як розрізняють види експортно-імпортних операцій?

Експорт. Під експортом маються на увазі і враховуються статистикою:
– постачання товарів в інші країни, які були виготовлені, добуті, вирощені на території даної держави, а також привезені з-за кордону і які зазнали подальшого перероблення;
– вивезення ввезених раніше товарів, перероблених під митним контролем;
– вивезення за кордон вивезеного раніше товару, що не піддавався переробленню в країні експорту. Така процедура експорту визначається як реекспорт.

Імпорт. У визначення імпорту входить і статистикою фіксується:
– постачання в країну закордонних товарів безпосередньо з країни-виробника або від посередника з метою особистого споживання, для потреб різних підприємств, а також для перероблення та вивозу в інші країни;
– постачання товарів з прописних складів і вільних зон;
– ввезення товарів з-за кордону раніше вивезених з вітчизняного ринку і перероблених. Подібне пересування товару називається реімпорту, про який також йтиметься нижче.
– постачання товарів для перероблювання під контролем митної служби. До цієї категорії належать товари, ввезені в країну з метою перероблення та вивезення виробленої продукції, переробленої або подрібненої з ввезеного товару. Як приклад може служити поставляється з-за кордону оливкова олія для виготовлення рибних консервів на експорт. В такому випадку, імпортер звільняється від виплати митного держмита або від митного контролю при переробленні даної продукції.

Реекспорт передбачає транспортування за межі країни раніше ввезеного товару, який не був схильний до перероблювання. Реекспорт може використовуватися в таких випадках, як:
– звичайне продовження зовнішньоторговельних операцій, при якому продукція ввозиться для продажу через аукціони чи біржі. Покупцем товару в цьому випадку може стати представник третьої держави, а товар буде вивезений за кордон;
– зміна нормального перебігу торгової операції, при якому товар відправлений покупцеві, але той не має можливості здійснити передбачену договором оплату, у зв’язку з чим, продукція може бути продана в третю країну. Це варіант належати до вимушеного реекспорту;
– торговельні операції, яким не передує попереднє ввезення продукції з-за кордону. У цьому випадку товар відправляється без участі реекспортної держави. Великі підприємства, що працюють у сфері міжнародної торгівлі, для отримання прибутку користуються чинною ситуацією, при якій ціни на одну і ту ж продукцію можуть сильно відрізнятися. У цих умовах держава також отримує прибуток від транспортування власними транспортними мережами реекспортуються продукції, від страхових премій, кредитування та різних посередницьких операцій;
– в разі будівництва масштабних об’єктів іноземними компаніями. У таких випадках постачальники набувають деякі групи будматеріалів, конструкцій і устаткування на ринку третіх країн і доставляють їх на об’єкт без ввезення в державу реекспорту. Операції, при яких не відбувається ввезення продукції в державу реекспорту, виглядають, як експортні, але в практиці міжнародної митної статистики їх заведено відносити до категорії операцій реекспорту.

Розрахунки за експортно-імпортними операціями здійснюються за цінами, які включають:
– вартість ввезеного обладнання в комплекті з матеріалами та технічними послугами;
– відрахування на отримання ліцензії;
– вартість проданої або купленої продукції на виставках або ярмарках через торгових партнерів;
– вартість продукції, наданої іноземному контрагенту в оренду і перевозиться через кордони митниці (враховується окремо).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *