ТОП-5 продуктів експорту та імпорту України у 2020 році

Експорт агропродукції залишається найбільш стабільним в Україні, всупереч складному 2020 ріку.

Головними продуктами експорту є:

1. Зернові культури.

2. Жири та олії тваринного або рослинного походження.

3. Насіння і плоди олійних рослин.

4. Залишки і відходи харчової промисловості.

5. М’ясо та їстівні субпродукти.

«Зернові культури залишаються основною групою товарів в аграрному експорті, лише незначно зменшившись в розмірах – на 2% в порівнянні з 2019 року. Зокрема це пов’язано зі зниженням врожаю у 2020 році через посуху в центральних і південних областях України », – пояснюють аналітики.

Щодо жирів рослинного і тваринного походження, – Україна збільшила експорт цієї продукції на 22%. Такого зростання вдалося досягти, в першу чергу, завдяки зростанню виробництва соняшнику, його внутрішнього перероблення і збільшення обсягів продажів масла в країни Азії. Також Україна залишається №1 експортером соняшникової олії в ЄС, додали в УКАБ.

«Однак експорт насіння олійних скоротився на 28% в порівнянні до 2019 року через зменшення виробництва сої та ріпаку. Експорт залишків і відходів харчової промисловості зріс на 6%. М’ясо та їстівні субпродукти зменшилися на 8%, в тому числі з-за карантинних обмежень з боку ЄС на м’ясо птиці », – уточнюється в повідомленні.

В УКАБ відзначили, що у 2020 році постачання збільшилися за всіма ключовими продуктами імпорту.

«Їстівні плоди та горіхи імпортували на 18% більше ніж у 2019 році. Причиною цього є заморозки, які викликали неврожай. Особливо це вплинуло на яблука, ціни на які істотно зросли. З імпортних фруктів менше зросли ціни на банани », – підрахували експерти.

Риба і ракоподібні, молюски – виросли в імпорті на 6%.

«Алкогольні та безалкогольні напої та оцет виросли в імпорті на 10%. Частка вина та виноробної продукції в постачанні в Україну з Євросоюзу є однією з найбільших в аграрному імпорті », – констатують в УКАБ.

Тютюн і промислові замінники тютюну зросли в імпорті на 12%.

Різних харчових продуктів завезли на 10% більше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *